Džejson Teri (42) se vratio u organizaciju Dalasa. On je postavljen na funkciju asistenta generalnog menadžera Teksas Ledžendsa, filijale Maveriksa u G ligi. Teri je proveo osam sezona kao igrač u ekipi iz Teksasa i dao je veliki doprinos u osvajanju titule 2011. godine.
"Sjajna je stvar što baš ovde počinjem svoju karijeru u kancelariji. Dalas je bio dom za moju porodicu i mene dugi niz godina, a franšiza Maveriksa će uvek biti deo familije. Posao u Dalasu je pravi izazov za mene", istakao je Teri.
Popularni Džet je studirao na Univerzitetu Arizona od 1995. do 1999. godine i sa ovim programom je stigao do NCAA titule 1997. Na Draftu 1999. je izabran sa 10. pozicije od strane Atlante. Tokom karijere je nastupio na 1.410 utakmica regularnog dela sezone igrajući za Atlantu (1999-2004), Dalas (2004-2012), Boston (2012/13), Bruklin (2013/14), Hjuston (2014-2016) i Milvoki (2016-2018). Startovao je na 679 mečeva, a prosečno je beležio 13.4 poena, 3.8 asistencija, 2.3 skokova i 1.1 ukradenih lopti. Na 124 utakmice u plej ofu je imao učinak od 14.1 poena, tri asistencije i 2.5 uhvaćenih lopti.
Osvajanju titule ekipe Dalasa 2011. godine Teri je doprineo sa 17.5 poena, 3.2 asistencija, 1.9 skokova i 1.2 ukradenih lopti na 21 utakmici doigravanja. Sve mečeve je počeo sa klupe. Pored titula u NCAA i NBA ligi, Džet može da se pohvali i priznanjem za najboljeg šestog igrača u najboljoj ligi na svetu 2009. godine.
(foto: Getty Images)









