Rodman: Oprostite, malo sam popio

Markočetvrtak, 09 januar 2014 19:29 Facebook Facebook Google

Nekadašnja NBA zvezda nikako ne uspeva da zadovolji javnost svojim potezima vezanim za prijateljsvo sa Kim Džong Unom.

Rodman: Oprostite, malo sam popio

Denis Rodman je već duže vreme u prijateljskim odnosima sa novim liderom Severne Koreje, Kim Džong Unom, u čiju čast je za njegov rođendan organizovao košarkaški meč između Amerike i Severne Koreje. Neka od imena koja su igrala za selekciju Amerike su Vin Bejker, Keni Anderson, Klif Robinson, Dag Kristi, Čarls Smit...

Meč je odigran u Pjongjangu u prepunoj hali pred 14.000 gledalaca. Događaju su prisustvovali najviši zvaničnici Severne Koreje, dok američku zemlju, osim Rodmana i ostalih košarkaša, niko nije predstavljao. Rodman je Unu otpevao i rođendansku pesmu, a pritom je čak i zaplakao.

Posle utakmice, popularni 'Crv' je dao negativnu izjavu vezanu za Keneta Bea, američkog misionara koji je u Koreji osuđen na 15 godina zatvora zbog zločina protiv te države. Izjava je naišla na osudu američke javnosti, a Rodman je izdao saopštenje u kojem je naglasio da je bio pod pritiskom i da nije znao šta priča.

"Želim da se izvinim i prihvatam punu odgovornost za svoje postupke. Imao sam jako naporan dan, neki moji saigrači su zbog pritiska njhovih porodica i partnera odlučili da napuste zemlju, a moj san o košarkaško diplomatiji je počeo da se raspada. Dohvatio sam se alkohola, to nije izgovor, ali kada je počela konferencija bio sam uznemiren i nisam birao reči. To nije izgovor, samo istina", izjavio je.

Da li su namere Rodmana bile ispravne, da li kod njega postoji želja da približi dve suprostavljene zemlje ili je to samo Kim Džong Unov pokušaj da popravi političku sliku o sebi i svojim delima za sada ostaje misterija.

(foto: trbimg.com)

Srodni članci

Ostavi komentar

Blog