Cedevita pravi tim koji će kroz ABA ligu pokušati da izbori učešće u Evroligi u sezioni 2014/15. Da bi se taj cilj ispunio potrebni su dobri igrači, a upravo je takav Nolan Smit (25, 188). Plejmejker je pod vođstvom Majka Kšiševskog osvojio NCAA titulu 2010. godine beležeći te sezone 17.4 poena, 2.8 skokova i tri asistencije po meču. Svoju igru je unapredio naredne sezone, da bi ga Portland izabrao sa 21. pozicije na Draftu 2011. godine.
Smit je za dve sezone u Trejlblejzersima odigrao 84 utakmice, uz prosek od 3.3 poena, jednog skoka i 1.2 asistencije. Deo sezone 2012/13 proveo je u Razvojnoj ligi. Ovoga leta je igrao Letnju ligu u Orlandu za ekipu Bostona.
Novi igrač Zagepčana bio je zvezda još u srednjoj školi, koju je pohađao zajedno sa NBA zvezdama kao što su Taj Loson, Majkl Bizli i Brendon Dženings. Sin je bivšeg NBA košarkaša i NCAA šampiona (1980, Lujvil) Dereka Smita, koji je posle devet sezona u najjačoj ligi na svetu iznenada preminuo u 34. godini. Nolan je tada imao samo osam godina.
Cedevita će se naredne sezone, pored regionalne lige, takmičiti i u Evrokupu.
(foto: sports.chronicleblogs.com)









