Cedevita nije dugo čekala da počne pripreme za narednu sezonu. Kako javlja zagrebački "Jutarnji list", tim Jasmina Repeša je angažovano Nemanju Gordića kao pojačanje za narednu sezonu. Prema navodima "Jutarnjeg", reprezentativni plej Bosne i Hercegovine je potpisao trogodišnji ugovor i predstavljaće veliko pojačanje za hrvatski tim u Evroligi.
Gordić je rođen 1988. godine u Mostaru, a košarku je počeo da igra u gatačkoj Mladosti. Afirmisao se u Budućnosti iz Podgorice, a široj evropskoj javnosti se predstavio nastupajući za Lotomatiku iz Rima, Azovmaš i beogradski Partizan sa kojim je osvojio ABA ligu 2013. godine. Ove sezone nastupa u dresu Igokee za koju je u regionalnom takmičenju beležio prosečno 15.4 poena i pet asisitencija.
U Cedeviti ga očekuje verovatno mesto rezervnog plejmejkera obzirom da ambiciozni zagrebački tim verovatno planira još jednog organizatora igre ukoliko Nolan Smit napusti ekipu na leto.
(foto: ABA League)









