Zbogom Sakramento!

Aco Lazarevićponedeljak, 21 januar 2013 17:31 Facebook Facebook Google

Košarka se vraća u Sijetl.

Zbogom Sakramento!

Stigli su u glavni grad Kalifornije 1985. godine, osvojili srca ljudi širom sveta, ponajviše njih u Srbiji, početkom 21. veka, a od sledeće sezone više neće postojati, prenosi "Yahoo". Sakramento Kingsi se sele u Sijetl, što će obradovati sve fanove nekadašnjih Soniksa, ali isto tako rastužiti one koji još pamte generaciju Peđe Stojakovića, Vlade Divca, Krisa Vebera, Majka Bibija, Daga Kristija, Bobija Džeksona, Skota Polarda, Hidajeta Turkuoglua...

Porodica Maluf je postigla dogovor sa grupom koju predvode Kris Hansen i Stiv Balmer, po kome će 65 odsto vlasništva nad Kingsima prodati za 525 miliona dolara. Novi vlasnici će podneti zahtev za preseljenje u Sijetl pre 1. marta, kako bi tim u novom gradu mogao da se takmiči već naredne sezone.

Sijetl Supersoniksi su se takmičili u NBA ligi od 1967. do 2008. godine, kada je franšiza premeštena u Oklahomu. Grad je zadržao trofeje i dresove povučene u "kišnom gradu". Soniksi su 1979. godine osvojili prsten, šest puta su bili prvi u svojoj diviziji, a tri puta u konferenciji.

(foto: Yahoo)

Srodni članci

Ostavi komentar

Blog