Proteklo leto je bilo turbulentno što se tiče košarke u Vršcu. Jedna epoha se završila i Hemofarm je promenio ime u Vršac.
Banaćani su tim sastavili bukvalno u minut do 12. No, to ih nije sprečilo da budu jedno od pozitivnih iznenađenja Prve lige Srbije. Uspeli su da se plasiraju na završni turnir „Kupa Radivoja Koraća“, gde su poraženi u četvrtfinalu, a za plasman u Superligu su bili u igri do dva kola pre kraja.
Lična karta Ime i prezime: Nemanja Radović Datum i mesto rođenja: 11.11.1991. (Berane) Visina: 208 santimetara Pozicija: krilni centar Klubovi: Mornar (2007-2011), Budućnost (2011-2012), Vršac (2012-)
Jedan od nosilaca ekipe je talentovani Nemanja Radović. Momak rođen u Beranama 1991. godine je u Vršac stigao iz Budućnosti. Nikola Ivanović i on su u paketu stigli u podgorički tim u sezoni 2011/12, ali se Nemanja nije izborio za minutažu pa je promenio sredinu.
“Košarkom sam počeo da se bavim sa 13 godina. U mom kraju je bio koš na kome su stalno igrali stariji momci iz naselja. Uvek mi je to bilo interesantno, pa sam jednog dana odlučio da se oprobam u tome“, počeo je Nemanja svoju priču.
Početkom 21. veka Sakramento Kingsi, predvođeni Vladom Divcem i Predragom Stojakovićem, držali su budnim gotovo sve ljubitelje košarke na ovim prostorima. Na to nije ostao imun ni naš sagovornik.
“Kao malom mi je idol bio Predrag Stojaković. Definitivno su utakmice Sakramenta i on obeležili moje detinjstvo“.
Kakvi su Vam utisci o tekućoj sezoni?
“Ovo je jako bitna sezona za mene. Da samom sebi dokažem da umem da igram i da mogu to da radim. To je posebno važno, jer sam prošle godine više vremena provodio na klupi nego na parketu”, otvoreno priča Radović.
Vršac, kao grad, ne zvuči previše atraktivno. Kakvi su Vaši utisci o ovom mestu?
“Jako fin, mali grad. Pozitivno me je iznenadio. Imao sam mnogo lepih trenutaka u njemu i puno uspomena ću odneti odavde.“
Nemanja je široj javnosti postao poznat nakon odlične partije u čevrtfinalu „Kupa Radivoja Koraća“. Navijači drugih klubova su ga odmah poželeli u svome timu.
Imate ugovor do kraja sezone, koji su Vam dalji planovi?
“Tačno je da imam ugovor do kraja ligaškog dela, ali sam za sada fokusiran na događanja u Vršcu. Naravno, kada se završi Liga razmišljaću šta i kako dalje.“
Radović je u Banat stigao iz redova Budućnosti Voli, a pre toga je branio boje Mornara iz Bara.
“U Mornaru sam odigrao prvu seniorsku utakmicu sa 15 godina. Imao sam veliki broj mečeva jer sam pored prvog tima nastupao za mladi i za juniorski tim. Sigurno da mi je to dosta pomoglo da se razvijam kao igrač. To je klub koji mnogo volim i za koji sam mnogo vezan. Proveo sam četiri godine u njemu i o tom periodu mogu da pričam isključivo u superlativima.”
U Podgorici nije dobio šansu…
“Rad sa Dejanom Radonjićem mi je dosta pomogao da sazrim kao igrač i da pređem na jedan viši nivo. Mislim da nisam dobio pravu šansu kod njega da se dokažem i da pokažem sav svoj igrački potencijal. Žao mi je sto naša saradnja nije potrajala”, ističe Radović i ponavlja važnost šanse koju je dobio I Vršcu:
“Ova sezona je bila presudna za mene. Oliver Popović mi je vratio samopouzdanje kvalitetnim treningom tokom čitave sezone i sigurno je da mi mnogo znači rad sa njim. On je trener koji forsira brzu igru. Smatram da sam se snašao u njegovom sistemu i nadam se da sam mu svojim partijama ove sezone vratio na ukazanom poverenju”.
Bliži se leto, kada na scenu stupaju obaveze u reprezentaciji. Pitali smo Radovića da li očekuje poziv Luke Pavićevića?
“Igrati za reprezentaciju svoje zemlje je jako lepo i naravno da bih voleo da igram za nju. Sada, koliko je to realno u ovom trenutku… Videćemo kada selektor objavi spisak.“
Vaš saigrač, Aleksandar Mitrović, piše blog na našem portalu. Da li ih čitate i kako kako Vam se čine?
“Naravno, čitam redovono. Smatram da ima dara za pisanje. Verni sam fan. Najdraži mi je poslednji, epizoda sa dezodoransom.“
Kakav je Nemanja privatno?
“Jako normalna i obična osoba. Jednostavno, samo pokušavam da život provedem što lepše. U slobodno vreme gledam filmove, a favorit mi je trilogija Fransisa Kopole - Kum“.
Koliko pratite NBA košarku, ko Vam ja favorit za titulu?
“Znatno manje nego evropsku. Smatram da najveće šanse za titulu ima ekipa aktuelnog prvaka - Majami. U Evropi mi se sviđa Barselona. Igraju najlepšu košarku, ubedljivo.“
Košarkaša Vršca smo za kraj pitali na čemu još može da radi u svojoj igri?
"Ima dosta segmenata u kojima mogu još da napredujem. Najviše se trudim da radim na fizičkoj snazi, što smatram jednim od svojih najvećih kvaliteta“,zaključio je.
(foto: Goran Rajković)









